Tyčinka Margot nejlepším inovativním výrobkem 2017

Tyčinka Margot získala ocenění Potravinářské komory ČR v kategorii Reformulace roku. Nová Margot má více kokosu, méně cukru a je bez trans-mastných kyselin.
30. 8. 2017

Tyčinka Margot získala ocenění Potravinářské komory ČR v kategorii Reformulace roku. Nová Margot, společnosti Nestlé, má více kokosu, méně cukru a je bez trans-mastných kyselin (TFA). Zlepšování nutričního složení je nikdy nekončící proces. Nestlé při něm využívá odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Ocenění Potravinářské komory nás velice těší a máme velkou radost z toho, že se nám podařilo vylepšit recepturu nejprodávanější české tyčinky a přitom zachovat její nezaměnitelnou chuť. Tato změna je výsledkem dlouhodobého vývoje,“ říká Zuzana Charvátová, manažerka značky Margot.

Tyčinka Margot patří dlouhodobě k nejprodávanějším čokoládovým tyčinkám. Vyrábí se v olomouckém závodě Zora a ročně jí společnost Nestlé na našem trhu prodá na 3 000 tun. Díky sníženému obsahu cukru zkonzumují lidé nyní o 12 tun cukru za rok méně.

Spotřebitelé si mohou vychutnat novou recepturu u všech variant tyčinky – Margot s kokosem, Margot s rozinkami, Margot Artemis i Margot Duo Kokos.

Společnost Nestlé do konce roku 2016 odstranila trans-mastné kyseliny ze všech svých výrobků. Změny se dotkly i receptur polévek, omáček a bujonů Maggi či oblíbených Pralinek nebo pomazánky Nugeta.

Nestlé, coby lídr v potravinářském průmyslu, aktivně prosazuje legislativní úpravy v této oblasti. Evropská i místní legislativa stanovuje pouze limit pro obsah trans-mastných kyselin (TFA) u kojenecké výživy, nikoli u všech potravin a nápojů.

O soutěži Potravinářské komory ČR

Potravinářská komora České republiky vyhlašuje každoročně soutěž „Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní výrobek“, jejímž smyslem je podpora českých potravin a jejich výrobců a především vyzvednutí českých inovativních potravinářských výrobků. V rámci této soutěže se vyhlašuje také kategorie Reformulace roku. Informace o soutěži lze nalézt na stránkách www.reformulace.cz.

Co myslíte, zaujala by stránka „Tyčinka Margot nejlepším inovativním výrobkem 2017“ vaše přátele?

Nasdílejte stránku „Tyčinka Margot nejlepším inovativním výrobkem 2017“ na sociální sítě.

189
je počet zemí, ve kterých má Nestlé své zastoupení.
2800
je počet zaměstnanců v České republice a na Slovensku.
3
je počet továren v České republice a na Slovensku.
60
je počet značek výrobků Nestlé v České republice a na Slovensku.