Vendula Sedláková

26 let, Junior Key Account Manager


Co mě na práci v Nestlé baví, čím je to jiné než jinde?

Nestlé je moje první zkušenost v FMCG oboru, takže jsem ze začátku poznávala spoustu pro mě nových zkratek. Nestléština pro mě byla jako řeč z jiného světa, ale řekla bych, že jsem se do toho celkem rychle dostala. Na mé práci mě baví, že se stále učím něco nového, protože na Sales je mnoho věcí, které nováček musí pochopit, ale po čase si to utřídí a spojí do souvislostí.

 

Co jsem za svoji kariéru v Nestlé zažila?

Zhruba po 3 měsících od nástupu můj kolega, senior KAM, dlouhodobě onemocněl a já jsem byla tím pádem hozena do vody, což byla nejlepší škola. Díky tomu jsem se musela rychle naučit nové věci a řešit situace, se kterými jsem se do té doby nesetkala. Jako Junior KAM se člověk dostává postupně do kontaktu s nákupčími jednotlivých kategorií, se kterými řešíme promo dohody (tzn. jaké výrobky budou v akci v letáku), připravujeme pro ně prezentace na pravidelná jednání, kde jim představujeme mj. naše novinky ve spolupráci s kolegy z dalších oddělení (CCSD/Trade marketing i brand manažeři). Naše práce spočívá v tom, že jdeme za našimi zákazníky, což jsou v mém případě řetězce hypermarketů a supermarketů, a domlouváme s nimi obchodní strategii včetně odběru našich novinek, které uvádíme daný rok na trh. Zároveň se CCSD komunikujeme ohledně stojanů či jiných marketingových aktivit, které poté realizujeme u daného obchodníka (pro nás zákazníka). Rozhodně nesmím zapomenout ani na „field“ a naše obchodní zástupce, díky kterým víme, co se děje „v terénu“. Jde tedy o propojení různých věcí a lidí, což mě na tom baví nejvíc, stejně jako o fakt, že se podílíme na řízení toho, co z našich výrobků se kde bude prodávat.

 

Jaký mám ještě sen, čeho bych chtěla v rámci svého oboru v Nestlé dosáhnout?

Vzhledem k tomu, že se v Nestlé pracuje s rozvojem lidí, tak vím, že není nereálné přejít úplně na jiné oddělení. Nicméně momentálně vím, že je přede mnou stále mnoho věcí, které se musím naučit, abych se mohla jednou stát senior KAM, k čemuž je ještě dlouhá cesta. Ale zároveň vidím, že když makáte, nezůstane to bez povšimnutí a dostáváte podporu nejen od svého týmu, ale i napříč odděleními.

Radomír Šlechta
Volné pozice

Nenašel jsi vhodnou pozici? Jestli chceš i přesto chodit do práce s chutí, dej nám vědět na pojd@schutidonestle.cz a řekni nám, proč bys právě ty měl být součástí našeho týmu.


Naše značky

Sledujte nás