Radomír Šlechta

33, Senior Brand Manager Orion


Co mě na práci v Nestlé baví, čím je to jiné než jinde?

Práce v Nestlé je hodně různorodá a komplexní. Jako marketéra mě velmi baví pracovat s lokálními značkami a řešit lokální vývoj produktů. Stejně tak většinu marketingové komunikace vytváříme u nás, a to včetně televizních kampaní. Zajímavé je, že člověk se tu cítí, jako by měl svoji malou firmu ve velké firmě. Za značky neseme plnou zodpovědnost a neřešíme pouze jejich komunikaci, ale i jejich portfolio management, způsob prodeje a finanční výsledky. Je to skvělá škola pro každého, kdo si chce zkusit komplexní byznys se zázemím velké stabilní firmy a skvělými příležitostmi. Není nic lepšího než spustit kampaň a okamžitě vidět výsledek své práce a finanční výsledky.

 

Co jsem za svoji kariéru v Nestlé zažil?

Je toho spousta, každý den se tu něco děje. Vyvinul jsem ve spolupráci s naší továrnou několik nových produktů. Snad největší radost mám z Margot kuliček, které se velmi dobře prodávají. V rámci kampaní jsem spolupracoval s největšími influencery a natočil jsem vlastní televizní reklamu na Kubě. Odtud mám zážitek, když jsme točili několik scén v moři a místní kubánská produkce na natáčení použila klasická „šlapadla“, na kterých jsme jeli proti dvoumetrovým vlnám. Kubánci totiž podle tamního zákona nesmí vstoupit na motorovou loď. I přesto jsme si poradili a vznikl z toho perfektní spot, který pomohl značce Margot k získání historického podílu na trhu. Přesně tohle jsou zkušenosti, které člověk jen tak někde nezíská. Navíc když pak stojíte na pódiu a přebíráte cenu např. za vítězství v anketě „Nejdůvěryhodnější značka roku 2019“, jako se nám to letos povedlo s Orionem, tak opravdu cítíte hrdost na to, co děláte. A přesně takto to má být – razím totiž pravidlo, že práce vás musí především bavit, pak můžete odvádět ty nejlepší výkony.

 

Jaký mám ještě sen, čeho bych chtěl v rámci svého oboru v Nestlé dosáhnout?

Chtěl bych vrátit značku Orion na výsluní, kam právem patří, protože si stojím za tím, že čokoláda, kterou tu děláme, je nejlepší v republice. Dokonce se nebojím říct i v Evropě, jen to z Čechů a Slováků málokdo ví. Bude to ještě běh na dlouhou trať probudit v lidech hrdost, že děláme tak skvělý produkt. Přeci jen Češi jsou více hrdí na naše pivo nebo automobily. Jsem si však jistý, že s lidmi, kteří v Nestlé pracují, a se zázemím, které tady máme, se nám to povede.

Radomír Šlechta
Volné pozice

Nenašel jsi vhodnou pozici? Jestli chceš i přesto chodit do práce s chutí, dej nám vědět na pojd@schutidonestle.cz a řekni nám, proč bys právě ty měl být součástí našeho týmu.


Naše značky

Sledujte nás